refunfuñar

Kullanım örnekleri

refunfuñar
grumble
icon arrow

grumble

Phonetic: "/ˈɡɹʌmbl̩/"

Part Of Speech: noun


Definition: A low thundering, rumbling or growling sound.


Definition: The sound made by a hungry stomach.


Definition: A surly complaint.

Example: That whiner is never without a grumble to share.

icon arrow

grumble

Phonetic: "/ˈɡɹʌmbl̩/"

Part Of Speech: verb


Definition: To make a low, growling or rumbling noise, like a hungry stomach or certain animals.

Example: The distant thunder grumbles.


Definition: To complain; to murmur or mutter with discontent; to make ill-natured complaints in a low voice and a surly manner.

Example: He grumbles about the food constantly, but has yet to learn to cook.


Definition: To utter in a grumbling fashion.

Türkçe-İngilizce dosya Çevirmeni

İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!

Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.