fuga disociativa

Kullanım örnekleri

fuga disociativa
dissociative fugue
icon arrow

dissociative

Phonetic: "/dɪˈsoʊ.si.ə.tɪv/"

Part Of Speech: noun


Definition: A dissociative drug

icon arrow

dissociative

Phonetic: "/dɪˈsoʊ.si.ə.tɪv/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Removing or separating from some association

Example: It was a lonely, dissociative time in my life, when I stayed holed up in my apartment for weeks on end.


Definition: Causing dissociation

Example: The dissociative techniques separated ammonium chloride into hydrochloric acid and ammonia.


Definition: Related to or caused by dissociation or dissociative disorders

Example: He had to take a few weeks off school after a dissociative episode.

icon arrow

fugue

Phonetic: "/ˈfjuːɡ/"

Part Of Speech: noun


Definition: A contrapuntal piece of music wherein a particular melody is played in a number of voices, each voice introduced in turn by playing the melody.


Definition: Anything in literature, poetry, film, painting, etc., that resembles a fugue in structure or in its elaborate complexity and formality.


Definition: A fugue state.

icon arrow

fugue

Phonetic: "/ˈfjuːɡ/"

Part Of Speech: verb


Definition: To improvise, in singing, by introducing vocal ornamentation to fill gaps etc.

Türkçeden İngilizceye En Hızlı Çevirmen

İngilizce veya Türkçe alfabe, makale veya web sitesinden bir e-postayı, makaleyi veya web sitesini çevirmeniz mi gerekiyor? Sadece bu metni seçin ve resmi çevrimiçi çevirmen haline gelsin! 50 dünya dilinden profesyonel tercümanlarımız var. İşe yarıyor? Tabii ki işe yarıyor!

Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.